Trendy i design

Letnie trendy 2012: pastele

2012-06-25

Ilona Niebał, stylistka – personal shopper / e-pets

Tagi: moda, trendy, lato, pastele

Turkus doda blasku każdej kobiecie, fot. iStock

Delikatna mięta, rozmyty błękit, a może soczysta morela? Lato 2012 otwiera zarówno przed kobietami, jak i mężczyznami całą paletę niesamowitych barw.

Stonowane odcienie różnych kolorów urozmaicą każdą garderobę, wnosząc do niej wiele świeżości. Można je komponować wyłącznie ze sobą (jak w kreacjach na wybiegach), bądź stworzyć odpowiednie tło do ekspozycji letnich barw z gamy granatów, beży czy szarości. Jak odnaleźć się w letnich propozycjach? Dla początkujących polecam dodatek – buty czy torebkę w pastelach, a dla biegłych w modowej magii połączenie letnich barw z neutralnymi barwami w całości stroju.

Idąc na całość z pastelami, zwróćmy uwagę na dopasowanie do typu kolorystycznego urody, jak również do sylwetki.

Turkus, morela, błękit

Najistotniejsze są kolory w najbliższym sąsiedztwie twarzy. Tym, który doda blasku każdej kobiecie, jest turkus – pozytywnie zadziała nie tylko w pełnym nasyceniu, lecz także w wariancie pastelowym. Kolorem równie korzystnym dla wielu typów kolorystycznych jest odcień morelowy – rozświetli prawie każdy odcień skóry. Dla mężczyzn natomiast zarezerwowany jest przede wszystkim błękit. Wszystkie te letnie odcienie doskonale skomponują się z beżami i szarościami.

Mięta, lilia i odcienie słońca

Cały urok odcieni miętowych i liliowych pozwoli podkreślić kolor granatowy. Dobrze zestawi się on również z kolorem żółtym. Ten ostatni jednak należy traktować z dużą ostrożnością – przy jasnej cerze lepiej z niektórych odcieni zrezygnować.

Rzut oka na figurę

Pastele rządzą całymi kolekcjami – w tych barwach są zarówno górne części garderoby, jak i spodnie czy nawet buty. Nie dla każdej osoby korzystny będzie jednak pastelowy look od stóp do głów. Bluzka o odpowiednim fasonie, czy buty dozwolone są dla wszystkich. Z rozsądkiem trzeba natomiast podejść do wyboru spodni, sukienki, czy spódnicy w jasnym odcieniu. Przy szczupłej sylwetce zakazy nie obowiązują, natomiast mając okrąglejsze biodra czy obfitsze uda, najlepiej połączyć pastelową górę z ciemniejszym, neutralnym dołem.

Autor: Ilona Niebał, stylistka – personal shopper

Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.