Relacje z imprez

Innowacje dla zwierząt na Interzoo 2012

2012-06-25

Red. / Pet Market

Tagi: zwierzęta, pies, kot, karma, akcesoria, innowacje, trendy, targi, Interzoo

Innowacyjne drapaki dla kotów, fot. Paweł Jakubek, Pet Market

Zdrowie, ekologia, dobroczynne działanie, a przy tym atrakcyjny wygląd: tak przedstawiały się innowacje i trendy branży zoologicznej na tegorocznym Interzoo 2012, największych światowych targach artykułów dla zwierząt towarzyszących. Od 17 do 20 maja br. ponad 1500 firm z 53 krajów zaprezentowało karmy, artykuły i akcesoria pielęgnacyjne dla zwierząt

Dziki łosoś i biodynamiczne lody

W zapewnieniu zwierzętom dobrego samopoczucia i długiego życia szczególnie ważną rolę odgrywa karma. Najnowsze karmy klasy premium wytwarzane są na przykład z takich składników, jak dziki łosoś czy świeże zioła ogrodowe. Ze względu na zrównoważony rozwój, do produkcji wysokiej jakości karm coraz częściej wykorzystywane są lokalne źródła surowców. Wśród nowości są również zdrowe przekąski, takie jak między innymi ciastka dla psów pieczone bez kukurydzy czy biodynamiczne lody.

BARF i karmy liofilizowane

W żywieniu psów i kotów podkreślana jest tendencja zmierzająca w kierunku indywidualnego karmienia surowym mięsem i składnikami roślinnymi, tzw. BARF lub dieta surowa. Aby z jednej strony zapewnić zwierzętom zbilansowaną dietę, a z drugiej spełnić oczekiwania właściciela co do dostarczania im „naturalnego pokarmu”, producenci karm oferują suplementy, które wraz z niegotowanym, świeżym lub mrożonym mięsem składają się na zrównoważony posiłek. Inni natomiast zaprezentowali systemy BARF wraz z zaleceniami żywieniowymi, bądź karmy liofilizowane, zamieniające się po dodaniu niewielkiej ilości wody w świeży pokarm.

Produkty z surowców wtórnych

Wśród tegorocznych nowinek znalazło się wiele produktów wykonanych z surowców wtórnych: producenci przedstawili legowiska i zabawki dla psów wykonane z włókna wyprodukowanego w całości z przetworzonych butelek plastikowych, lub też kolekcję kojców z produktów ubocznych obróbki drewna. Dostępnych było również wiele artykułów, które same nadają się do recyklingu, jak na przykład wyroby z naturalnego kauczuku i drewna.

Projektanci mody i styl retro

Wiele z zabawek prezentowanych na targach Interzoo wspiera naturalny u psów i kotów instynkt polowania, czy czajenia się. Dla kotów przygotowano innowacyjne drapaki i meble do wspinaczki.

Tendencje w dziedzinie akcesoriów zmierzają w stronę wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych form, stworzonych w części przez znanych projektantów, takich jak Luigi Colani czy Harald Glööckler. Na targach Interzoo można było zobaczyć przedmioty z nutką nostalgii, takie jak zabawki w pastelowych kolorach i miski dla psów w stylu lat 50. Styl retro ujawnił się też w artykułach takich jak meble, ubrania, poduszki dla zwierząt i legowiska dla psów.

High-tech w akwarystyce

W akwariach i terrariach coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne systemy high-tech. Nowe akwaria z oświetleniem diodowym LED zapewniają więcej światła i jego lepsze rozprowadzanie przy mniejszym zużyciu energii, jak również poprawę filtracji. Automatyczne karmniki skonstruowane według nowych projektów chronią pokarm przed wilgocią, utrzymując jego świeżość i chrupkość. Pojawiły się nowe pompy przepływowe do akwariów morskich, zapewniające naturalny i energooszczędny ruch wody, a także innowacyjne energooszczędne pompy filtracyjne w dziale oczek wodnych.

Autor: Red.
Źródło: Pet Market

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.