Recenzje

Przyjazne podglądanie

2012-06-18

Bogda Balicka / e-pets

Tagi: zwierzęta, ptaki, Szkoła fotografowania National Geographic. Ptaki, Rulon E. Simmons, Bates Littlehales, National Geographic

Szkoła fotografowania

Fotografowanie ptaków stało się już dość popularnym hobby. Wszystkim amatorom tego hobby przyda się zatem „Szkoła fotografowania National Geographic. Ptaki” Rulona E. Simmonsa i Batesa Littlehales (National Geographic). Znajdziemy w niej wszelkie porady, jaki zgromadzić sprzęt (przystępny i drogi), jak robić zdjęcia w różnych porach doby, roku i życia zwierząt. I jak zrobić to w taki sposób, aby tego życia nie zniszczyć. Są sprytne sposoby (jedzonko, wabienie, miejsca), aby ptaszka zatrzymać na to jedno mistrzowskie ujęcie. Mamy tu też opis rezerwatów ptasich na świecie, znanych ze swych szczególnych bogactw – w Polsce: doliny Narwi, Biebrzy, dolnej Odry, ujście Warty, Hel, Świdwie, stawy Milickie oraz parki narodowe Wigry i Babia Góra. Aby „nie nudzić widza swego” (przykazanie fotografów) autorzy polecają np. umieścić przy karmniku lusterko, wtedy np. sikorka zatrzyma się zdumiona na piękną fotkę. A przy okazji innych ciekawostek: ukłony i dygnięcia w naszych tańcach pochodzą podobno od obserwacji ptasich zachowań. Książka przydatna na wiele sposobów.

Autor: Bogda Balicka
Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.