Relacje z imprez

Primus Inter Pares w konwencji telewizyjnej

2012-02-13

Ilona Niebał / Pet Market

Tagi: ryby, akwarystyka, konkurs, Primus Inter Pares, Aquael, wyprawa, Heiko Bleher

Trzecia edycja Primus Inter Pares, fot. Paweł Jakubek

Emocje sięgały zenitu, gdy niczym w teleturnieju padały kolejne pytania ekspertów, a czas na odpowiedź nieubłaganie uciekał. Trzecią edycję konkursu Primus Inter Pares rozstrzygnięto w sobotę 10 grudnia 2011 roku w Warszawie

Szczęśliwcem, który będzie uczestniczył w niezwykłej wyprawie Heiko Blehera został Michał Babiński.

 – Ufundowanie takiej nagrody przez firmę akwarystyczną to bardzo wyjątkowe wydarzenie w skali całego świata. To tutaj pierwszy raz widzę coś takiego – powiedział Heiko Bleher tuż po nagrodzeniu zwycięzcy. – Nigdy nie zabieram na wyprawę kogoś mi wcześniej nieznanego – to także stanie się po raz pierwszy dzięki Aquael – dodał.

Obawy? Niemal żadnych!

Zdobywca niecodziennej nagrody, Michał Babiński mieszka w Gdańsku, pracuje w sklepie akwarystycznym, rybami pasjonuje się od siedemnastu lat. W konkursie Aquael startował już w roku 2009 – zajął wtedy 6. miejsce. Czego oczekuje po wyprawie? – Zobaczyć na żywo pod wodą ryby, które na co dzień oglądamy w akwariach to dla każdego akwarysty-pasjonata rzecz niewyobrażalna. Liczę przede wszystkim na dzikie dyskowce – mówi zwycięzca. Jakieś obawy? – Nie boję się zwierząt, więc obawa jest tylko jedna: że się zgubię – zdradza.

Heiko Bleher organizuje od 10 do 16 ekspedycji rocznie. Za każdym razem zabiera 2-3 osoby – wszystkie szczegóły ustalane są około rok wcześniej. W roku 2011 aż w przypadku 5 wypraw na 13 celem była Amazonia.

W medialnym wydaniu

Aquael podczas ostatniej edycji swojego sztandarowego konkursu zaskoczył nie tylko nagrodą, ale również formułą. Dwie pierwsze – w roku 2009, kiedy Aquael obchodził swoje 25-lecie i w 2010 zostały przeprowadzone w formie testu pisemnego.

Tym razem w jednej z sal konferencyjnych warszawskiego wieżowca Millenium Plaza najpierw 25 wybrańców zmierzyło się z pisemnym testem wyboru, składającym się z 50 pytań. Najlepsza dziesiątka awansowała do drugiego etapu mającego postać „teleturnieju”. Największa liczba punktów zebranych za pytania zadawane przez członków jury: Heiko Blehera, Andrzeja Kociołkowskiego, Łukasza Kura, Martę Mierzeńską i Pawła Szewczaka, była trampoliną do zmagań w wielkim finale, ograniczonym do najlepszej trójki. Warto było wybierać oczywiście najtrudniejsze i najwyżej punktowane pytania, można było również przejmować te, na które inna osoba nie znała odpowiedzi. Heiko Bleher zaskoczył wszystkich, gdy poproszony o pytanie za 1 punkt zapytał: – gdzie i w którym roku się urodziłem? – Nie obyło się bez nerwów i stresu – bliski kontakt z jurorami i bezpośrednie zadawanie pytań zrobiło swoje – przyznał Michał Babiński.

Trudniej, ale ciekawiej

Laureat drugiego miejsca – Jakub Niedzielko powtórzył swój wynik z edycji 2010. Paweł Korzec, który zajął trzecie miejsce znalazł się w finale już po raz trzeci. – Szczerze przyznam, że poziom ostatniej edycji był bardzo wysoki. Pytania były z bardzo wąskich dziedzin akwarystyki i nie wiem, czy znalazłaby się osoba znająca odpowiedzi na wszystkie. Cieszę się, że mogłem kolejny raz uczestniczyć w tej imprezie, mam nadzieję, że za rok pytania będą jeszcze trudniejsze, a chętnych do udziału – jeszcze więcej – mówi.

Jedyną kobietą w finałowej dziesiątce okazała się Emilia Turek – zwyciężczyni z roku 2009.

Poza emocjami organizator zapewnił również atrakcje dla licznie przybyłej publiczności – m.in. profesjonalny pokaz zakładania ponad 400-litrowego zbiornika w stylu iwagumi w wykonaniu mistrza aquascapingu Pawła Szewczaka, wykład Heiko Blehera oraz długo zapowiadaną premierę nowego zestawu akwariowego Aquael Reefmax przeznaczonego do zakładania dużego akwarium morskiego. Co więcej, można było wygrać atrakcyjne nagrody: mini-zestawy akwariowe, książki Heiko Blehera z autografem, a nawet multimedialny tablet. – Mam nadzieję, że zaskoczymy was jeszcze nie raz – podsumowała Bogumiła Jankiewicz, dziękując wszystkim za organizację i udział w wydarzeniu.

Autor: Ilona Niebał
Źródło: Pet Market

 

Wyniki Wielkiego Finału III edycji Konkursu Wiedzy Akwarystycznej Aquael Primus Inter Pares

Miejsce 1.: Michał Babiński (nagroda: 8-dniowa wycieczka z Heiko Bleherem do amazońskiej dżungli)

Miejsce 2.: Jakub Niedzielko (nagroda: laptop HP)

Miejsce 3.: Paweł Korzec (nagroda: netbook)

Miejsce 4.: ex aequo – Wojciech Prekurat i Piotr Wróbel (nagroda: tablet)

Miejsce 5.: ex aequo – Aleksander Jurczak, Seweryn Olkowicz i Emilia Turek (nagroda: tablet)

Miejsce 6.: Daniel Drukalski (nagroda: tablet)

Miejsce 7.: Jacek Rozum (nagroda: tablet)

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.