Relacje z imprez

Za nami XIII edycja Global Pets Forum 2012

2012-02-14

Ilona Niebał / Pet Market

Tagi: konferencja, Global Pets Forum, network event, sprzedaż

Global Pets Forum 2012, fot. PETS International

Tegoroczna, trzynasta edycja Global Pets Forum przebiła sukces wszystkich poprzednich. W dorocznym wydarzeniu, zorganizowanym w dniach 26-27 stycznia br. w Berlinie, wzięło udział 208 profesjonalistów branży zoologicznej z 30 krajów całego świata

Wśród uczestników pojawili się reprezentanci krajów, które nigdy wcześniej nie były obecne na tym spotkaniu – m.in. Hong Kongu, Litwy i Australii. – Wzrosła liczba zainteresowanych z takich krajów, jak Brazylia i Rosja. Pojawiło się również więcej osób z krajów afrykańskich. Od lat mamy gości z tych krajów, lecz w tym roku znacząco zwiększył się ich udział – mówi organizatorka Corine van Winden.

Networking się sprawdził

Podczas dwóch ostatnich forów power networking nastawiony na nawiązywanie nowych kontaktów cieszył się tak dużym uznaniem, że w edycji 2012 koncepcję tę dodatkowo rozwinięto. – Naszych uczestników dzieli i odległość, i odmienność doświadczeń. Liczne możliwości kontaktów i współpracy, które im co roku zapewniamy, łamią te bariery i przynoszą mnóstwo pomysłów i inspiracji – zapewnia Corine van Winden. – Z entuzjazmem wykorzystane zostały nie tylko możliwości spotkań w ciągu dnia, ale i dwie nieformalne wieczorne propozycje – dodaje.

Podstawa to otwarty umysł

Stare modele marketingowe straciły swoją aktualność. Wahania natury ekonomicznej czy trend przejęć i fuzji w branży nie mogą zdominować myślenia o własnym biznesie. – Wystąpienia prelegentów doskonale się uzupełniały i dały odpowiedź na to, jak sobie radzić z wieloma najnowszymi wyzwaniami tych dość trudnych i niepewnych czasów. Wszystko się szybko zmienia, ale dzieje się to jednocześnie w świecie, w którym na co dzień się obracamy. Niezbędny jest więc przede wszystkim otwarty umysł i zdolność szybkiej adaptacji swojej działalności i koncepcji – tak Corine van Winden podsumowuje wystąpienia prelegentów Global Pets Forum 2012 skoncentrowane wokół tematu „Times are changing, change!”. – Dotąd do klienta zwracała się firma, kierowany był do niego przekaz marketingowy czy reklamowy. Dziś – wbrew intensywnemu rozwojowi różnych technologii, a może właśnie dzięki niemu – stawiamy w biznesie i sprzedaży na jak najbliższy kontakt człowieka z człowiekiem. Taka forma relacji ma szanse zapewnić nam korzyści długoterminowe – dodaje. Odchodzi się od nastawienia wyłącznie na produkt. W warunkach obecnej konkurencji nie ma miejsca na rozciągnięte mocno w czasie promowanie nowej marki. Próg nowości i świeżości trzeba pokonywać coraz szybciej, ponieważ za każdą nową marką, chcącą wypracować własne miejsce na rynku, musi stanąć wyrazista tożsamość oraz identyfikacja z konkretną grupą klientów. Za orientacją w swojej sytuacji musi następować poszukiwanie informacji, a kolejne kroki to komunikacja i akcja rozumiana dwustronnie.

Kupowanie to przeżycia i wrażenia

Nie sposób już dziś nie pomyśleć o tym, czy obecna działalność będzie nam w stanie zapewniać byt za dziesięć i więcej lat. Myśląc o sprzedaży należy przede wszystkim rozważać kupowanie, a nie samo sprzedawanie. W centrum tej koncepcji zlokalizowany jest klient. Nie chodzi o jednorazowe otwarcie jego portfela, lecz cenną wieloaspektową relację, która zapewni nam przyszłość. Nie jest ważna zatem jedynie cena, lecz zalety i korzyści, które niesie ze sobą produkt. Doskonałym przykładem takiego podejścia jest strategia tegorocznego laureata nagrody Global Pets Forum – firmy Vital Petfood Group tym bardziej godna podziwu, że firma wytwarza produkty pod markami własnymi.

Przyszła edycja na miarę potrzeb

Gdzie odbędzie się przyszłoroczna edycja Global Pets Forum i jaki temat będzie jej towarzyszył? – Miejsce nie jest jeszcze znane. Temat już mamy zarysowany, ale nie pora już teraz go zdradzać. Program zawsze jest szyty na miarę i doskonale dopasowywany do potrzeb przedstawicieli światowej branży zoologicznej. Bazujemy na trendach i analizie doświadczeń z ostatniej edycji – podsumowuje Corine van Winden.

Autor: Ilona Niebał
Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.