Relacje z imprez

Chiński CIPS bije kolejne rekordy

2013-01-18

Magdalena Grzanka / e-pets

Tagi: Ostatnia edycja targów CIPS to kolejny wielki sukces organizatorów, fot. CIPS

Ostatnia edycja targów CIPS to kolejny sukces organizatorów, fot. CIPS

826 wystawców i 35 tysięcy zwiedzających, a to wszystko na powierzchni 59 tys. m2. O najważniejszych osiągnięciach i trendach na rynku zwierząt domowych dyskutowali eksperci z kraju i ze świata na 16-tych już międzynarodowych targach w Pekinie, które odbyły się 1 – 4 listopada 2012 roku

Ostatnia edycja targów to kolejny wielki sukces organizatorów. 826 wystawców z 18 krajów to nowy rekord. Liczby pokazują, że z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Goście pochodzący z ponad 64 państw mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu akwarystyki, karm dla zwierząt, produktów ochrony zdrowia, jak również zapoznać się z najnowszymi publikacjami dotyczącymi hodowli. W ciągu 16-tu lat China International Pet Show (CIPS) stały się bodaj najważniejszą platformą komunikacji dla podmiotów branży zoologicznej w Azji. W dużym stopniu przyczyniają się też to rozwoju świadomości właścicieli w zakresie opieki nad zwierzętami i stosowania dobrych praktyk.

Nie bez przyczyny targi organizowane są właśnie w tym kraju, bowiem Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się rynków w tej branży. Badania przeprowadzone przez Euromonitor International pokazują, że około 33 miliony gospodarstw domowych w Chinach posiada psa i kota, zaś wydatki na żywność dla zwierząt wyniosły w ubiegłym roku 7,84 miliardy CNY, co w przeliczeniu na krajową walutę daje 4 miliardy złotych. To ponad 46% więcej niż 5 lat temu, a tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać. Specjaliści prognozują, że w 2017 roku będzie to już wzrost rzędu 64%.

Autor: Magdalena Grzanka
Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.