Zapowiedzi

Już w maju XIII edycja Pet Fair

2013-02-21

Red. / Pet Market [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Tagi: zwierzęta domowe, targi zoologiczne, Pet Fair, Wystawa Kotów Rasowych, Cat Club, Związek Kynologiczny

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Pet Fair 2012, fot. MTŁ

W dniach 10 – 12 maja odbędzie się w Łodzi XIII edycja Międzynarodowych Targów Zoologicznych Pet Fair – najważniejszej imprezy targowej branży zoologicznej w Polsce. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy stawiają na promocję nowości oraz spotkania o charakterze biznesowym. Targi odbędą się w nowym i na wskroś nowoczesnym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym

Najbliższa edycja targów Pet Fair ma być odpowiedzią na zmieniające się aktualnie potrzeby branży. – Chcemy połączyć wieloletnie doświadczenia związane z organizacją imprez o charakterze branżowym z nowymi doświadczeniami wynikającymi z organizacji Pet Festiwalu w 2012 roku, czyli wydarzenia skierowanego głównie do hodowców i miłośników zwierząt oraz mieszkańców Łodzi – mówi Edyta Winiarska, kierownik projektu.

Pet Festiwal pozwolił nam dokładnie rozpoznać możliwości nowej hali pod kątem organizacji targów zoologicznych.

Targi odbędą się w nowoczesnym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym, które zostało oddane do użytku 24 lutego 2012 roku. – Łączna powierzchnia wystawiennicza 8000 m2 daje nam ogromne możliwości rozwoju, dlatego też postanowiliśmy poszerzyć zakres targów o artykuły dla koni, medycynę weterynaryjną oraz architekturę ogrodu – mówi Edyta Winiarska. Hala wyposażona jest we wszelkie udogodnienia o charakterze wystawienniczym oraz konferencyjnym, a najnowocześniejsza infrastruktura komunikacji elektronicznej, dobra akustyka i system klimatyzacji to jej dodatkowe zalety.

Pionierską inicjatywą mającą na celu wzmocnienie branżowego charakteru imprezy będzie Specjalna Oferta Targowa, przygotowana przez wystawców wyłącznie na targi Pet Fair. Jest to wyjątkowa oferta promocyjna, obejmująca rabaty i serie limitowane produktów, skierowana do właścicieli hurtowni, sklepów stacjonarnych i internetowych oraz gabinetów weterynaryjnych. Informacja o atrakcyjnych rabatach targowych będzie w szczególny sposób promowana przez organizatorów poprzez dedykowaną tej inicjatywie stronę internetową oraz w sposób bezpośredni przekazywana zainteresowanym odbiorcom – rozsyłana drogą mailową i pocztą tradycyjną. Podobnie jak w latach ubiegłych pierwszy dzień targów przeznaczony jest głównie na spotkania B2B – tego dnia przedstawiciele branży zoologicznej będą mogli wziąć udział w targach bezpłatnie, na podstawie wizytówek.

Targom towarzyszyć będzie również Konkurs o Medal Targów Pet Fair na najlepszy produkt prezentowany na targach. Produkty ocenianie będą w czterech kategoriach: produkty dla psa (karma dla psa, akcesoria dla psa), produkty dla kota (karma dla kota, akcesoria dla kota), produkty akwarystyczne i terrarystyczne oraz produkty dla małych ssaków. Nowym elementem konkursu będą cztery starannie dobrane gremia jurorskie, złożone z przedstawicieli stowarzyszeń, związków oraz mediów branżowych, ściśle związanych z tematyką danej branży. – Takie podejście gwarantuje najwyższą fachowość w ocenie produktów, wynikającą z doświadczenia oraz znajomości potrzeb hodowców – mówi Edyta Winiarska. Dodatkową formą promocji dla firm zgłaszających swoje produkty do konkursu będzie możliwość zaprezentowania ich przed publicznością targową.

Targom Pet Fair towarzyszyć będzie również wiele imprez o charakterze masowym: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych organizowana cyklicznie w Łodzi przez Cat Club Łódź, pokazy ras oraz posłuszeństwa przygotowane przez Związek Kynologiczny (oddział w Łodzi) oraz liczne wystawy małych gryzoni.

Pet Fair to najbardziej prestiżowa impreza wystawiennicza o charakterze międzynarodowym poświęcona tematyce zoologicznej w Polsce. Organizowane co dwa lata targi w Łodzi wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń branżowych, skupiając uwagę wystawców, osób odwiedzających oraz mediów. Dokładne informacje na temat targów znajdują się na stronie www.petfair.pl.

Autor: Red.
Źródło: Pet Market

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.