Ciekawostki

Kot dla Byka, pies dla Lwa. Dobierz zwierzę do znaku zodiaku

2013-03-13

Bogda Balicka / e-pets

Tagi: zwierzęta, zwierzęta domowe, pies, kot, zodiak, znaki zodiaku, horoskop, jaki pies, jaki kot

Dobieramy zwierzę do znaku zodiaku, fot. Depositphotos

Zodiakalne cechy charakteru ludzi znane i opisywane są od wieków. Jedni wierzą w te opisy, inni nie. Może jednak warto się temu przyjrzeć pod kątem pewnej szczególnej kwestii: jakiego zwierzaka wybrać na domowego towarzysza?

To będzie trochę żart, a trochę szczera prawda. Tak jak z horoskopami bywa. Wiemy, jakie są Byki, Raki czy Wagi, a znając ich charaktery, możemy z dużą dozą pewności określić, z jakim zwierzęciem osoby spod pewnych znaków zodiaku – oraz wzajemnie zwierzęta z nimi – będą żyć w przyjacielskiej harmonii. A więc zaczynajmy.

Ryby bywają zbyt wrażliwe, dość chętne do poznawania świata i trochę też zainteresowane mistycyzmem. Dobrym przyjacielem dla nich będzie stworzenie, które przede wszystkim  trochę te osoby „uziemi”, ale też będzie miało w sobie pewną dozę tajemniczości. Mogą to być psy wschodnich ras: pekińczyki, shar pei, chow chow oraz azjatyckie i afrykańskie charty. Są to psy wystarczająco ruchliwe dla Ryb. Jeśli trzeba, staną się symbolami nauk Wschodu: dystansu, namysłu, długich spojrzeń.

Barany to osoby uparte i dowcipne, łączące w horoskopie duchowość z twardym realizmem. Z reguły są ludźmi zrównoważonymi i szukającymi wszędzie pozytywów. Dla nich dobrymi przyjaciółmi będą wesołe golden retrievery, jamniki, teriery oraz wszelkiej maści mieszańce.

Byki to optymiści, dalecy od mistyfikowania i wszelkich form uduchowienia. Są uparci, nie lubią marnotrawstwa oraz tracenia „czasu i atłasu”. Pozwalają żyć spokojnie innym i lubią się przyglądać. Dla nich jakby wprost stworzone są koty, ale nie persy czy syjamy, ale te krótkowłose, europejskie lub egzotyczne, z tendencją do eleganckich odruchów. Bykom gracji i tajemniczości czasem brak.

Bliźnięta, niezbyt zdecydowane, niezbyt decyzyjne i uważne powinny pomyśleć o dwóch zwierzakach domowych: miłym psim kundelku lub perskim kocie, w towarzystwie np. ze świnką morską lub króliczkiem. Taki tandem łączy wiele cech i pragnień Bliźniąt.

Raki, drażliwe i zmienne, skore do odgryzania się i droczenia to idealni partnerzy dla szczurów. Szczury są bowiem przyjacielskie, potrzebują też szczególnej czułości i opieki, ponieważ są mądre i wymagające. Raki nauczą się przy nich stabilności emocjonalnej.

Lwy lubią siebie i świat, który jest w nich wpatrzony, a problemy omijają. To dla nich są dobrze wytresowane psy obronne, wpatrzone w pana, polegające na nim, pewne jego cech przywódczych. Lew jest stworzony do takiego związku.

Panny są czyścioszkami i perfekcjonistami, czasem zbyt drobiazgowymi. Nie dla nich kłęby futra i ptasie śmiecenie. To świetni partnerzy dla jaszczurek: gekonów, legwanów i agam. Zapewnią im czystość, komfort i kontakt taki, jakiego potrzebują.

Wagi, najbardziej zrównoważony znak Zodiaku, potrafią uszanować i docenić wszystkich innych, przez to też szybko się uczą. W ich rękach każde młode zwierzę dobrze się chowa, a szczera przyjaźń rozkwitnie w towarzystwie niesfornych, średniej wielkości psów. Psy się ustatkują, Wagi zaś nabiorą życia.

Skorpiony są drażliwe, łatwo się złoszczą, długo pamiętają urazy. Są bowiem ogromnie namiętne. Dla nich odpowiednie są spokojne koty, które pokażą, co znaczy dystans i cisza, oraz chomiki, które potrafią myśleć o przyszłości.

Strzelce, istoty nadmiernie ciekawskie i monotematyczne. Potrafią długo ślęczeć nad jednym tematem, więc aż się prosi, by postawić w domu akwarium. Koncentracja na pływającej różnorodności pomoże im zrozumieć, że byle drobne zdarzenie niesie ze sobą wiele dopuszczalnych interpretacji.

Koziorożce są nazbyt romantyczne, a ich myśli często zbaczają w stronę nieokreśloności, brak im koncentracji i woli działania. Dla nich najlepsze będzie zwierzę, które upomni się o swoje potrzeby: dojrzałe koty i psy z gatunku „mieszańców”.

Wodniki często nie widzą różnicy między fikcją i prawdą, a przy tym bywają nadmiernymi materialistami. Dla nich też najlepsze będą tandemy zwierząt: pies z kotem, rybki i węże, a najlepiej ptasie parki. Takie zestawy równoważą nadmiar wrażeń i emocji.

Autor: Bogda Balicka
Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.