Zapowiedzi

Będzie się działo!, czyli Zoomark International 2013

2013-03-28

Red. / Pet Market [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Tagi: zwierzęta domowe, targi, targi zoologiczne, targi Bolonia, Zoomark International

Zoomark International 2013, fot. Zoomark International

Już za dwa miesiące odbędzie się 15. edycja targów Zoomark International. Bolonię najedzie z tej okazji ogromna grupa przedsiębiorców, lekarzy weterynarii, hodowców i sympatyków zwierząt. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Aż 60% przedsiębiorstw zarejestrowanych na targi to firmy zagraniczne. Największą grupę uczestników z Europy stanowi Wielka Brytania; z Ameryki Północnej – Stany Zjednoczone i Kanada; z Ameryki Południowej – Brazylia, a z krajów Wschodu – Chiny. Międzynarodowi przedsiębiorcy wierzą w rynek zoologiczny i korzystają z możliwości, jakie targi stwarzają. A tych jest sporo.

Raport prawdę ci powie

Nadchodzącą edycję zapowiada przeprowadzone kilka miesięcy temu badanie sektora niespożywczych artykułów dla zwierząt domowych. Siłę napędową marketingu zoologicznego w tym zakresie stanowią artykuły dla psów (96,2%) i kotów (94,8%). Kolejne miejsca zajmują artykuły dla małych ssaków (84,6%), ptaków (81,2%), ryb (75,4%), gadów, żółwi i płazów (70,9%) oraz królików (58,7%). Co ciekawe, pomimo kryzysu sklepy zoologiczne biorące udział w badaniu rynek produktów nie będących pokarmami oceniają jako stabilny (41,2% respondentów).

Specjaliści z branży zoologicznej z obszarów związanych z żywieniem i pielęgnacją zwierząt domowych z niecierpliwością czekają też na raport roczny Assalco-Zoomark. Wyniki zostaną przedstawione w dniu otwarcia Zoomark International 2013, to jest – 9 maja i poruszą między innymi sprawę interesującego badania, przeprowadzonego wspólnie z Gfk – Eurisko (jeden z najważniejszych instytutów badań społecznych we Włoszech), dotyczącego relacji pomiędzy zwierzętami domowymi a ich włoskimi właścicielami. Na potrzeby raportu przyglądano się społecznej i emocjonalnej roli zwierząt, jak są one postrzegane przez  właścicieli i inne osoby, jak funkcjonują w rodzinie. Raport Assalco-Zoomark stanowi ważne narzędzie dla profesjonalistów branży zoologicznej i bogate źródło informacji dla mediów.

Lubię to!

Cani, Gatti, Pesci & Co. (Psy, koty, rybki i spółka) – pod tą nazwą figuruje strona na Facebooku, która po raz pierwszy wprowadza targi w świat mediów społecznościowych. Umożliwi to profesjonalistom branży zoologicznej wymianę opinii, dyskutowanie o bieżących sprawach i problemach, a także dzielenie się pomysłami na projekty. W ciągu trzech miesięcy strona zebrała 1500 fanów, a liczba wizyt na niej wciąż rośnie. Aby dołączyć do tej internetowej społeczności, wystarczy stronę polubić. Warto to zrobić głównie po to, by być na bieżąco z zapowiedziami, informacjami, bieżącymi tendencjami czy gośćmi specjalnymi.

A może seminarium?

Dla weterynarzy, hodowców i osób zajmujących się pielęgnacją zwierząt jak co roku Zoomark International proponuje seminaria naukowe i sesje instruktażowe.

Tegoroczny temat główny to Ginekologia i andrologia: wszystko, co należy wiedzieć – seminarium adresowane do dyplomowanych weterynarzy i studentów ostatniego roku weterynarii przygotowane przez stowarzyszenie SCIVAC. Seminarium odbędzie się w sobotę 11 maja i w niedzielę 12 maja, a obejmować będzie takie zagadnienia jak: fizjologia rozmnażania, kontrola owulacji, prowadzenie i diagnozowanie ciąży. Poruszone zostaną również kwestie sterylizacji, niepożądanej ciąży, planowego cesarskiego cięcia, chorób związanych z rozrodem u psów i suk.

Specjalnie dla hodowców SCIVAC wraz ENCI i magazynem Pet Trend w piątek 10 maja zorganizują seminarium pod hasłem: Dobra hodowla to dobry rozród: co należy wiedzieć. Omówione zostanie monitorowanie cyklu płciowego suk, ciąża i poród, najczęstsze choroby u suk, jak również kryteria wyboru między doborem naturalnym a sztuczną inseminacją.

Co trzeba zrobić, by być zawodowcem w pielęgnacji zwierząt – na to pytanie odpowiedzi udzieli seminarium magazynu Pet Trend zorganizowane we współpracy z branżowym stowarzyszeniem Professional Groomers Association, zaplanowane na niedzielę 12 maja. Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na wymagania, które należy spełnić, aby móc nazywać się profesjonalistą w dziedzinie pielęgnacji zwierząt, jak również omówienie chorób, jakimi można zakazić się w tego typu pracy.

Tegoroczne targi w Bolonii oferują też atrakcję w postaci konferencji. Na pierwszy ogień rzucona zostanie Paula Flores, kierownik obszaru zoologicznego Euromonitor International, która przeanalizuje skąd biorą się różnice w wynikach ekonomicznych (w programie między innymi: początek spadku w Hiszpanii, Grecja i Portugalia kontra Wielka Brytania, Holandia na większym plusie). Flores przyjrzy się również rynkom wschodzącym – w szczególności Rosji i temu, jak wiele możliwości wiąże się z tym krajem.

Konferencja Europa różnych prędkości odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 10.00.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że EPO (European Pet Organization, Europejska Organizacja na rzecz Zwierząt Domowych) po raz kolejny wybrała Zoomark International 2013 na miejsce swojego dorocznego zjazdu. Odbędzie się on w niedzielę 11 maja.

www.zoomark.it

Autor: Red.
Źródło: Pet Market

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.