Relacje z imprez

Aztekowie w pet biznesie

2012-10-02

Magdalena Braniecka / Pet Market

Tagi: zwierzęta domowe, targi zoologiczne, NürnbergMesse, Mexico Pet Expo

Mexico Pet Expo 2012, fot. NürnbergMesse

NürnbergMesse, znane doskonale z organizacji Interzoo, ma już za sobą pierwsze targi zoologiczne w... Meksyku

Mexico Pet Expo odbyły się w dniach 27-29 czerwca 2012 r. Pierwszą edycję targów w meksykańskiej miejscowości Guadalajara odwiedziło ponad 1350 osób z 10 krajów świata. Spośród 123 wystawców wszyscy gratulowali organizatorom doskonałego przygotowania wydarzenia.

Doświadczenie to rzecz święta

NürnbergMesse w Europie słynie z organizacji cyklicznych, odbywających się co dwa lata w Norymberdze, międzynarodowych targów Interzoo. Ale to nie wszystko – posiada również oddziały na najbardziej rokujących rynkach świata, jak Atlanta (stolica stanu Georgia i jedno z najważniejszych centrów amerykańskiego biznesu), Sao Paulo (Brazylia), Mediolan (Włochy) czy wreszcie Szanghaj (Chiny). W Ameryce Południowej ma już za sobą 11 edycji targów – Pet South America. W Guadalajara targi odbyły się po raz pierwszy, ale – jak zapewniają organizatorzy – na pewno nie ostatni. – Inauguracyjne targi w Meksyku były dla nas bardzo owocne. Ponad 1350 odwiedzających z 10 różnych krajów, to bardzo dobry wynik jak na pierwsze tego typu wydarzenie – mówi Dirk Ebener, CEO NürnbergMesse North America. – Mexico Pet Expo były jedną z najlepiej zorganizowanych imprez targowych, w jakich miałem zaszczyt uczestniczyć. NürnbergMesse North America przygotowała to wydarzenie na najwyższym poziomie i uważam, że nikt związany ze światowym pet biznesem nie powinien tej imprezy przegapić – mówi Heiko Bleher, reprezentujący wydawnictwo Aquapress.

Niemal wszyscy wystawcy uczestniczący w Mexico Pet Expo mieli jeden, główny cel – lepiej poznać meksykański rynek zoologiczny i wybadać jego potencjał oraz potrzeby na przyszłość. – Zdecydowaliśmy się na udział w targach, by dowiedzieć się więcej na temat rynku zoologicznego w Meksyku, dzięki bezpośrednim spotkaniom z potencjalnymi dystrybutorami. Chcieliśmy również sprawdzić czy nasze produkty spotkają się tutaj z aprobatą, a także nawiązać nowe kontakty branżowe – mówi Pierre Betard, wystawca z Alcon Pet (Brazylia). – Dzięki świetnej organizacji targów, a także profesjonalnemu przygotowaniu wystawców, udało nam się je zrealizować w stu procentach – dodaje.

Meksyk – wschodzący rynek z potencjałem

Skąd pomysł na targi zoologiczne właśnie w Guadalajarze? – Współpracę na rynku USA rozpoczęliśmy w roku 2007. Przez ten czas poszukiwaliśmy idealnego miejsca na zorganizowanie targów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych. Po wielu rozmowach i badaniach rynku uznaliśmy, że w Meksyku, w którym pet biznes funkcjonuje od niedawna, tkwi ogromny potencjał jeśli chodzi o branżę zoologiczną. Guadalajarę wybraliśmy spośród wielu innych miejsc, biorąc pod uwagę liczne czynniki zewnętrzne. Poza tym, że znajduje się w pobliżu lotniska, posiada dobrze rozwiniętą sieć hoteli, jest wielokulturowa i otwarta na nowe wydarzenia, to przede wszystkim jej mieszkańcy są zainteresowani targami zoologicznymi, ponieważ rynek zoologiczny funkcjonuje tam stosunkowo od niedawna – mówi Dirk Ebener.

Co w edycji 2013?

Jaka jest wizja przyszłych edycji Mexico Pet Expo? – Po tegorocznej edycji targów odkryliśmy, że Mexico Pet Expo dają szereg możliwości zaistnienia zagranicznych firm na rynku meksykańskim. Obecnie podjęliśmy rozmowy z przedstawicielami handlu branży zoologicznej, by poznać ich spostrzeżenia, oczekiwania i zachęcić do udziału w targach, gdzie będą mogli wymienić się doświadczeniami i otworzyć na ofertę firm zagranicznych, zwiększając tym samym asortyment. Chcemy by targi, poza możliwością nawiązywania kontaktów branżowych, stały się również płaszczyzną wymiany informacji i okazją do budowania trwałych relacji i współpracy między wszystkimi przedstawicielami branży zoologicznej. – mówi Dirk Ebener.

Autor: Magdalena Braniecka
Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.