Branżowe newsy

Oferta weterynaryjna hurtowni BIT

2013-08-05

Red. / Pet Market

Tagi: hurtownia zoologiczna, hurtownia weterynaryjna, BIT, produkty lecznicze weterynaryjne, preparaty przeciwpchelne

Nowa oferta Hurtowni Zoologicznej BIT z Wrocławia, fot. Pet Market

Od 15 czerwca można zaopatrywać się w Hurtowni Zoologicznej BIT we Wrocławiu w produkty lecznicze weterynaryjne. Postanowieniem Głównego Lekarza Weterynarii firma ta uzyskała pozwolenie na prowadzenie tego typu działalności, stając się tym samym hurtownią zoologiczno-weterynaryjną

W nowej ofercie pojawiły się już niedostępne wcześniej preparaty przeciwpchelne dla psa i kota, których hurtowy obrót dopuszczony jest wyłącznie przez hurtownie farmaceutyczne.

Po spełnieniu minimum formalności w tego typu preparaty zaopatrywać się mogą także sklepy zoologiczne. W tym celu wystarczy przesłać do Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii prawidłowo wypełnione zgłoszenie o zamiarze prowadzenia handlu detalicznego produktami leczniczymi weterynaryjnymi, wydawanymi bez przepisu lekarza weterynarii, i oświadczyć o spełnieniu przewidzianych przepisami warunków do prowadzenia przedmiotowej działalności. Po siedmiu dniach od zgłoszenia można rozpocząć ich sprzedaż w sklepie.

Autor: Red.
Źródło: Pet Market

Obrotem produktami leczniczymi weterynaryjnymi mogą się zajmować wyłącznie hurtownie farmaceutyczne. Zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej produktów leczniczych weterynaryjnych wydaje Główny Lekarz Weterynarii. Szczegółowe wymogi prawne określa szereg wytycznych dotyczących hurtowni – m.in. przeznaczenie pomieszczeń oraz wymogi techniczne, jakie muszą one spełniać.

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.