Branżowe newsy

Nestlé zainwestuje 300 mln zł w fabrykę karmy pod Wrocławiem

2013-08-05

Red. / Pet Market

Tagi: pies, kot, karma dla psa, karma dla kota, nowa fabryka, Nestlé, Purina

Tu powstanie fabryka oraz centrum dystrybucyjne karmy Nestlé Purina

Fabryka oraz centrum dystrybucyjne karmy dla zwierząt domowych koncernu Nestlé powstaną na 15-hektarowej działce w Nowej Wsi Wrocławskiej, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku

Nestlé ogłosiło podpisanie wstępnej umowy na zakup gruntu pod budowę nowej fabryki i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych. Wartość inwestycji szacowana jest na 300 mln zł. Budowa nowych obiektów rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a osiągnięcie przez nie gotowości produkcyjnej jest przewidywane na drugą połowę 2014. W pierwszym etapie Nestlé planuje utworzenie 200 nowych miejsc pracy.

Będzie to dziesiąty zakład produkcyjny Nestlé w Polsce, a pierwszy dedykowany biznesowi Nestlé Purina PetCare. Fabryka powstanie pod Wrocławiem, w Nowej Wsi Wrocławskiej. Całkowita powierzchnia terenów pod budowę wyniesie około 15 ha. Oprócz fabryki uruchomione zostanie również centrum dystrybucyjne.

Podwrocławska inwestycja to kolejny krok w kierunku realizacji długoterminowej strategii, która zakłada wzmocnienie pozycji Nestlé Purina PetCare w Europie oraz rozwój w kanale spożywczym i specjalistycznym. Po rozbudowie węgierskiego zakładu produkującego karmy dla zwierząt domowych w miejscowości Bük, na którą to inwestycję Nestlé wyłożyło w IV kwartale 2012 roku ponad 54 mln franków szwajcarskich, fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej stanie się największym europejskim przedsięwzięciem Nestlé Purina PetCare w ostatnich latach.

Autor: Red.
Źródło: Pet Market

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.