Branżowe newsy

Są pierwsze efekty działań reklamowych na rynku OTC

2014-06-24

Artur Kotliński, dyrektor zarządzający w Instytucie Badawczym IPC / Pet Market

Tagi: pies, kot, pchły, kleszcze, akcesoria dla psa, akcesoria dla kota, preparaty na kleszcze, preparaty na pchły, obroża dla psa

Zachowania zakupowe właścicieli zwierząt 2014 vs. 2013, ©2014 IPC

Rośnie świadomość zagrożeń dla domowych psów i kotów powodowanych atakami pasożytów zewnętrznych a wraz z nią rodzą się nowi kupujący. Prezentujemy wyniki z najnowszego raportu z badań zrealizowanego przez Instytut Badawczy IPC na zlecenie Pet Media

W przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca br. ogólnopolskim badaniu, zrealizowanym na reprezentatywnej próbie (N=1000) właścicieli domowych psów i kotów, którzy korzystają już ze środków profilaktycznej ochrony domowego pupila przeciwko pchłom i kleszczom w postaci obroży, roztworu do nakrapiania, sprayu lub proszku na sierść, aż 51% respondentów przyznało, że dopiero w tym sezonie, po raz pierwszy, rozpoczęło zabezpieczanie swojego pupila na wypadek ryzyka związanego z atakiem zwierzęcia przez pasożyty zewnętrzne. Co bardziej interesujące, 14% właścicieli psów i kotów zmieniło w tym sezonie środek, którym dotąd zabezpieczało swoje zwierzę, wybierając inną, dostępną na rynku markę produktu. 35% respondentów zadeklarowało lojalność wobec dotychczas używanej marki i ponowiło jej zakup także w tym sezonie.

Nic jednak nie dzieje się bez przyczyny. Decyzje zakupowe właścicieli psów i kotów znajdują swoje uzasadnienie w poziomie świadomości potencjalnych zagrożeń, jakie dla zdrowia domowego pupila niesie atak zwierzęcia przez pasożyty zewnętrzne, jak komary, kleszcze, wszy i wszoły, czy wreszcie pchły. Aż 80% właścicieli psów i kotów ocenia tego rodzaju ryzyko jako duże bądź bardzo duże, w konsekwencji ukierunkowując swoje działania na poszukiwanie i – ostatecznie – zakup środków profilaktycznej ochrony zwierząt przed pasożytami.

Autor: Artur Kotliński, dyrektor zarządzający w Instytucie Badawczym IPC 
Źródło: Pet Market

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.