Nowości rynkowe

Ring go – nowy wymiar smyczy automatycznej

2014-11-14

[ REKLAMA ]

Tagi: pies, smycz, smycz dla psa, smycz automatyczna, ring go, Vitakraft

Smycz automatyczna ring go od Vitakraft, fot. Vitakraft

Tego, kto zakładał, że dla ulepszenia smyczy automatycznych dla psów zrobiono już wszystko, zarówno na polu designu, jak i funkcjonalności, czeka spora niespodzianka. Vitakraft prezentuje ring go – pierwszą na rynku automatyczną smycz z wielofunkcyjnym uchwytem

W oferowanych dotąd na rynku smyczach automatycznych dla psów mieliśmy do czynienia z nieruchomym korpusem, wewnątrz którego umieszczano zwijacz taśmy bądź linki oraz mechanizm blokujący. Częścią korpusu był również wyprofilowany uchwyt, jednak jego użyteczność kończyła się na możliwości trzymania smyczy jedynie w dłoni. Wszystko dobrze, kiedy tylko wyprowadzamy psa do parku, i nie trzeba przy okazji załatwić czegoś więcej... choćby drobnych zakupów. To właśnie wtedy często brakuje nam przysłowiowej ręki. I tu z pomocą przychodzi ring go – genialna w swej prostocie smycz automatyczna z rozkładanym uchwytem. Zbudowany na kształt ringu, duży, okrągły uchwyt pozwala trzymać smycz nie tylko w dłoni, ale i na ugiętej ręce. Fakt ten z pewnością doceni cały kobiecy świat: teraz z łatwością można odszukać kluczyki do auta bądź portfel w torebce, nie wypuszczając z rąk psa. Ring go przyda się również podczas deszczu: jedną ręką obsłużymy parasol i przytrzymamy prowadzonego czworonoga, podczas gdy druga ręka pozostaje nam wolna.

To jednak nie wszystko. Uchwyt ring go jest rozpinany, co w pewnym sensie rewolucjonizuje także sposób mocowania smyczy do nieruchomych przedmiotów, takich jak stojaki na rowery czy przydrożne słupy. Ta funkcjonalność z pewnością przyda się zawsze wtedy, kiedy trzeba na chwilę rozstać się ze swoim psem, by załatwić sprawę na poczcie czy kupić bułki w piekarni. Koniec z kłopotliwym zawijaniem taśmy czy pętleniem linki, którą zwykle trudno potem rozsupłać. Ring go w prosty sposób pozwala na otwarcie zamka uchwytu i szybkie przymocowanie smyczy wszędzie tam, gdzie tego chcemy.

Zastosowanie ruchomego uchwytu w ring go pozwala także na wygodne składanie smyczy. Doceni to z pewnością każda kobieta, bo po złożeniu smycz niemal o połowę zmniejsza swoją objętość, mieszcząc się z łatwością w damskiej torebce.

Jak podaje producent, smycz ring go przystosowana jest do prowadzenia psów o wadze do 25 kg. Taśma wysuwa się z automatu na odległość maksymalnie do 5 m, dając psu swobodę poruszania. O bezpieczeństwo czworonoga dba wewnętrzny mechanizm blokujący, za pomocą którego szybko zatrzymamy zwijacz taśmy, używając jedynie kciuka. To ważne w tych przypadkach, kiedy chcemy przyciągnąć psa do siebie. Dzięki funkcji permanent-stop (całkowitej blokady) poprowadzimy psa przy nodze.

Smycz dostępna jest w ośmiu wariantach kolorystycznych.

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.