Branżowe newsy

Plaček Holding zbroi się we własne sklepy w Polsce

2015-03-09

Marzena Zbierska / Pet Market

Tagi: Plaček Holding, sklep zoologiczny, Super Zoo, Dino Zoo, Kakadu, Telekarma

Sklepy zoologiczne Plaček Holding w Europie, Rys. Pet Media

Zakup sieci Kakadu przez Super Zoo, jedną ze spółek Plaček Holding, istotnie zwiększa liczbę własnych placówek czeskiego dystrybutora. Wraz z siecią sklepów tradycyjnych Plaček Holding przejął także Telekarmę

Podpisanie umowy, której efektem są zmiany własnościowe, Plaček Holding i Stephon Holdings Limited ogłosili w styczniu. Stephon Holdings był właścicielem udziałów Kakadu od marca 2009 roku i od tamtej pory angażował się w działalność tej spółki, aby w końcu sprzedać udziały Super Zoo. W wyniku transakcji ta czeska spółka handlowa stała się w 100% właścicielem Kakadu.

Nowy nabytek Plaček Holding to sieć specjalistycznych sklepów zoologicznych zlokalizowanych wyłącznie w centrach handlowych. Kakadu jest w Polsce liderem w segmencie stacjonarnego kanału sprzedaży produktów zoologicznych – obecnie sieć ta liczy 38 placówek handlowych w kilkunastu największych miastach Polski. W 2010 roku spółka uruchomiła własny sklep internetowy, a w 2011 roku przejęła Telekarmę, co pozwoliło jej osiągnąć pozycję jednego z głównych graczy w internetowym kanale sprzedaży produktów zoologicznych w Polsce.   

Zakup sieci sklepów działającej na polskim rynku to dowód na to, że czeski dystrybutor nieustannie inwestuje w rozwój sprzedaży detalicznej w Europie Centralnej i Wschodniej. Kakadu ma skorzystać z jego doświadczeń i umacniać pozycję lidera w Polsce, poprzez dalszą ekspansję stacjonarnej sieci sprzedaży i e-sklepów.

Plaček Holding  jest największym dystrybutorem artykułów zoologicznych (w swoim portfelu dystrybucyjnym ma takie marki jak Beaphar, Eukanuba, Tetra i Hagen) oraz właścicielem i operatorem sklepów zoologicznych, pod markami Super Zoo oraz Dino Zoo, w Europie Centralnej i Wschodniej. Obroty spółki  przekraczają 70 mln euro, a poziom zatrudnienia to ponad 640 pracowników. Oprócz Czech i Polski, działa także na Słowacji, w Rosji, na Łotwie i Ukrainie.

Autor: Marzena Zbierska
Źródło: Pet Market

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.