Usługi

Ekstremalne metamorfozy

2013-04-04

Katarzyna Tarabuła / e-pets

Tagi: zwierzęta domowe, pies, kot, grooming, metamorfozy, muppety, kucyki Pony, pokemony, Striking Paws

Kolorowe wariacje nie tylko dla psów, fot. Striking Paws

Programy o metamorfozach cieszą się popularnością od lat, a, patrząc na aktualne trendy w zakresie stylizacji zwierząt domowych, myślę, że wkrótce i na tym polu możemy spodziewać się podobnej sytuacji. Na szczęście pupili jeszcze nie poddaje się operacjom plastycznym, ale efekty wizualnej korekty i bez tego mogą być, krótko mówiąc, ekstremalne

Farbowanie zwierząt to żadna nowość, ale, podobnie jak i w przypadku ludzkich zabiegów upiększających, w świecie groomingu obowiązują pewne szybko zmieniające się trendy. Tak samo jak w branży fryzjerskiej, co roku odbywają się konkursy i targi, podczas których groomerzy pokazują swoje umiejętności. Patrząc na zdumiewające rezultaty tych stylizacji, łatwo można wyciągnąć wniosek, iż jedynym ograniczeniem jest tutaj ludzka wyobraźnia.

Wracając do tematu trendów, od kilku sezonów ogromną popularnością cieszy się upodabnianie psów do zwierząt innych gatunków. Dzięki kreatywności groomerów, po kilku godzinach pracy pudla można przemienić w pandę, a golden retrievera w tygrysa. Nierzadko stylizacje są tak realistyczne, że na pierwszy rzut oka możemy się nabrać na to wizualne oszustwo. Podczas targów mamy okazję napotkać się również na przeróżne postacie z bajek dla dzieci i komiksów. Furorę robią psie muppety, kucyki Pony, a nawet pokemony! Zdarzają się oczywiście też inne wariacje, jak na przykład namalowane na psim futrze obrazy czy psychodeliczne wzory. Podczas jubileuszu Królowej Elżbiety II na targach w USA ucharakteryzowano pudla, tak by swoim wyglądem przypominał Jej Wysokość.

Do niedawna kolorowe wariacje adresowane były głównie do psów, ale od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne staje się również farbowanie kotów. Malowanie tych ostatnich jest po prostu trudniejsze ze względu na fakt, iż zwierzęta te nie słyną raczej z anielskiej cierpliwości. Najwięcej dziwacznie ucharakteryzowanych kotów spotkamy oczywiście w Stanach Zjednoczonych, jednak, inaczej niż w przypadku psów, stylizacje wykonuje się raczej na prywatne potrzeby właścicieli, niż na pokazy groomerskie. Do najpopularniejszych kocich metamorfoz należy jednolity, najlepiej jaskrawy kolor lub, podobnie jak w przypadku psów, upodabnianie do postaci z bajek, na przykład do tajemniczego kota Alicji z Krainy Czarów.

Coraz częściej właściciele kotów farbują swoje pupile pod kolor własnych włosów. Pewna Brytyjka Natasha Gregory zyskała sławę na Wyspach, dzięki ufarbowaniu swojego kota na różowo, tak by pasował do jej ekscentrycznej fryzury. Sprawa stała się głośna ze względu na to, iż zastosowała do tego ludzką farbę. Kotu co prawda nic się nie stało, jednak groomerzy ostrzegają, by używać jedynie specjalnych, sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji. Ogólnie rzecz biorąc, zwierzęta nie cierpią podczas takich zabiegów pielęgnacyjnych, o czym przekonują zarówno specjaliści od stylizacji, jak i właściciele. Ren Netherland, słynny amerykański fotograf przemierzający co roku tysiące mil, by uczestniczyć we wszystkich targach i pokazach psich stylizacji, zapewnia, iż zwierzęcy modele chętnie pozują do zdjęć.

Metamorfozy psów i kotów zdobywają z roku na rok coraz większą popularność, ale wciąż nie brakuje negatywnych opinii. Mimo wszystko firmy kosmetyczne wymyślają coraz to nowsze specyfiki upiększające dla zwierząt. Dla tych, którzy nie skuszą się na ufarbowanie swojego psa, alternatywą pozostaje kolorowy manicure na pazurach. Bez względu na własną opinię w tej kwestii, warto wybrać się na pokaz psiego fryzjerstwa, ponieważ efekty są naprawdę spektakularne. Niestety, w Polsce tego typu imprezy nie zdarzają się często. Jak na razie metamorfozy nie są równie ekstremalne jak za oceanem, ale coraz więcej osób decyduje się na oddanie pupila w ręce specjalisty.

Autor: Katarzyna Tarabuła
Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.