Branżowe newsy

NürnbergMesse wkracza do New Delhi

2013-04-29

Joanna Marczak / e-pets

Tagi: targi, NürnbergMesse India

Organizator Interzoo otwiera oddział w Indiach, fot. NürnbergMesse

Po Chinach, Ameryce Północnej, Brazylii i Włoszech przyszedł czas na Indie. NürnbergMesse, jedna z 15 największych spółek targowych na świecie, na początku kwietnia otworzyła tam swoją filię. Do ponad 30 tysięcy wystawców, którzy co roku biorą udział w organizowanych przez niemiecką firmę targach, oraz do miliona i 38 tysięcy odwiedzających dojdą nowi azjatyccy partnerzy

W oficjalnej inauguracji otwarcia filii w New Delhi uczestniczyło ponad 200 gości, w tym Michael Steinem, ambasador Niemiec w Indiach. Spotkanie przebiegło pod znakiem dobrej współpracy Europy z Azją, a największy nacisk położono na możliwości, wynikające z  zacieśniania stosunków między Norymbergą a New Delhi. Prezesi spółki NürnbergMesse Roland Fleck i Peter Ottmann za główny cel firmy uznają przetarcie szlaków z Europy do Indii i z powrotem. – Trzeba rozszerzyć portfolio imprez specjalistycznych odbywających się na terenie Indii, torując tym samym drogę dla wystawców i odwiedzających z Indii do Europy, do obu Ameryk oraz Azji i z powrotem – mówią zgodnie Roland Fleck i Peter Ottmann.

Pierwsza piętnastka to za mało

Warto dodać, że ani Flecka, ani Ottmanna nie zadawala już miejsce w pierwszej piętnastce najlepszych organizatorów targów międzynarodowych i otwarcie mówią o kolejnym kroku, jakim jest wprowadzenie firmy do pierwszej dziesiątki. Zdaniem obu prezesów Indie stanowią ważny szczebel w realizacji tego celu. Tym bardziej, że już dziś gospodarka indyjska może pochwalić się czwartą co do wielkości siłą nabywczą na świecie. Najszybciej rozwijające się obszary to: motoryzacja, przemysł chemiczny i farmaceutyczny, informatyka, inżynieria mechaniczna, technologia medyczna, biotechnologia, elektrotechnika oraz przemysł spożywczy. Szacuje się, że w 2020 roku Indie będą miały wyższe PKB niż Niemcy – obecnie ich najważniejszy partner handlowy w Unii Europejskiej.

Ambitny program rozwoju NürnbergMesse zakłada wygenerowanie rocznych dochodów w wysokości 400 mln dolarów (300 mln euro) do 2020 roku, z czego od 70 do 80 mln dolarów (około 50 mln euro) powinno pochodzić z wpływów międzynarodowych. Spółka dąży do osiągnięcia jak najwyższej pozycji w rankingu światowym, a zatem filia indyjska tylko przez krótki czas będzie się mogła określać mianem tej najmłodszej.

Zwycięzca – zwycięzca

Nad otoczką marketingową i dostosowaniem się do wymogów lokalnego rynku czuwać będzie Sonia Prashar, nowy prezes NürnbergMesse India. Wraz z zespołem skupią się na rozbudowywaniu portfolio imprez w sposób, który pozwoli zyskać jak najwięcej obu stronom. Kluczem do sukcesu ma być szeroko pojęta kooperacja, jak choćby ta z Izbą Handlową.

– Jedna z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich firm zajmujących się organizacją targów oraz Niemiecka Izba Handlu Zagranicznego połączą siły, by skorzystać z wyjątkowych możliwości oferowanych przez rozwijający się rynek indyjski – mówi Bernhard Steinrücke, dyrektor generalny Indo-Niemieckiej Izby Handlowej. – Doświadczenie NürnbergMesse oraz know-how Izby to klasyczna sytuacja, w której zwyciężają wszyscy.

NürnbergMesse spodziewa się sukcesu przede wszystkim na polu żywności ekologicznej, technologii elewacji, technologii przetwarzania, przemysłu farb i lakierów, chłodnictwa i klimatyzacji. Działaniem w tym kierunku jest stworzenie szerokiego portfela zdarzeń na rynku indyjskim, nie tylko poprzez zakup imprez, lecz i przez rozwijanie własnych inicjatyw korespondujących z pozostałymi rynkami. Spółka wystrzega się szybkiego powierzchownego sukcesu i stawia na długotrwałe i przemyślane procesy.

Autor: Joanna Marczak
Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.