Trendy i design

Nowoczesny design dla czworonoga

2013-04-30

DT / e-pets

Tagi: zwierzęta domowe, pies, kot, akcesoria dla psów, legowisko dla psa, legowisko dla kota, buda dla psa, zabawki dla zwierząt, trendy w modzie, DOG IS A GOD

Trendem w akcesoriach dla zwierząt jest ekologia, fot. DOG IS A GOD

Obecnie zabawki i wszelkie akcesoria dla czworonogów mają na celu spełniać także wymogi estetyczne ich właścicieli. Legowisko dla psa czy kota może być miniwersją naszego własnego łóżka lub po prostu idealnie komponować się z wystrojem wnętrza pokoju. Trendy w projektach gadżetów dla naszych pupili idą w parze z ogólnoświatowymi tendencjami w designie. Królują przede wszystkim minimalizm, geometryczne formy i odważne kolory

Legowisko dla psa czy kota przyjęło teraz zupełnie nową formę. Przez projektantów jest raczej traktowane jak osobny mebel, będący niekiedy pomniejszoną wersją łóżka lub kanapy właściciela. Popularne są kolorowe, geometryczne meble w mocnych kolorach, wykonane między innymi z pleksiglasu, wyłożone w środku miękkim materiałem.  W jednym z paryskich hoteli psy mogą wypoczywać w domku o eliptycznym kształcie, zainspirowanym jajkiem z obrazów Salvadora Dali. Mebel zaprojektowano na specjalne zamówienie luksusowego hotelu, lecz stał się tak popularny, iż można go kupić również do domu. Marka The Forma Italia łączy w sobie nowoczesny design z wygodą. Specjalnie dla naszych pupili włoscy projektanci stworzyli prostokątny mebel, który możemy umieścić jako wolnostojące legowisko dla zwierzęcia lub powiesić na ścianie ku uciesze kociej klienteli. Legowisko jest dostępne w różnych kolorach wraz z geometrycznym obiciem, nawiązującym do stylu lat 60-tych.

Tradycyjna buda dla psa na przestrzeni lat także przeszła prawdziwą ewolucję. Najnowsze projekty, podobnie jak meble, przypominają raczej miniatury supernowoczesnych willi. Liczą się przede wszystkim wygoda pupila oraz ciekawy i przyjemny dla oka design. Nowością są domki dla psów z ogródkiem na dachu – pomysł zaczerpnięty oczywiście z nowoczesnych projektów mieszkań. Wprowadziła go w życie amerykańska projektantka Stephanie Rubin. Kolejnym zaskakującym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem jest przenośny dom dla psa, przypominający staromodną walizkę. Wnętrze domku wyścielone jest miękkim materiałem, a z boku znajdują się drzwiczki dla psa. Przenośny mebel posiada nawet kółka, by maksymalnie ułatwić nam przewóz pupila. Wyobraźnia projektantów nie zna granic – projekty budy dla psa przypominają nawet słynne budowle, takie jak Biały Dom czy Tadż Mahal.

Ogólnym trendem, widocznym nie tylko w meblach, ale wszelkich akcesoriach dla zwierząt, jest ekologia. Nowoczesne gadżety dla czworonogów często wykonane są z wtórnie wykorzystanych materiałów. Tyczy się to przede wszystkim zabawek, ubranek oraz coraz bardziej popularnych tekturowych domków dla kotów. Zabawki dla zwierząt i tak dość szybko ulegają zniszczeniu, więc recykling jest w tym wypadku bardzo praktycznym rozwiązaniem. W ofercie firm pojawiły się między innymi maskotki z materiału, które możemy napchać zużytymi butelkami czy innymi niepotrzebnymi rzeczami i dowolnie często wymieniać wnętrze zabawki. Najmodniejsze i najbardziej stylowe miski na pokarm i wodę także wykonane są z ekologicznych materiałów, takich jak drewno, które komponuje się z wystrojem większości domostw.

Zabawki dla zwierząt, poza tym, że mają być przyjazne dla środowiska, powinny mówić też coś na temat samego właściciela i jego gustu. Wybór jest naprawdę duży, modne są minimalistyczne zabawki, których jedyną ozdobą jest kolor, a także zabawne gadżety, przyjmujące najrozmaitsze wzory i formy. Niektóre marki specjalizują się nawet w tworzeniu maskotek w stylu retro, przypominających dziecięce zabawki z początku ubiegłego stulecia.

Obecnie gadżety dla zwierząt powinny służyć w równym stopniu właścicielowi, jak i pupilowi, i komponować się z wystrojem panującym we wnętrzu naszego mieszkania. Zabawki dla psa czy kota nadal mają przede wszystkim spełniać swoją rolę, jaką jest zabawa, lecz powinny również cieszyć nasze oko. Wiodącymi trendami w ostatnich latach w designie są minimalizm, nawiązanie do geometrycznych form oraz wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, co również przekłada się na sposób projektowania i wykonania akcesoriów dla czworonogów.

Autor: DT
Źródło: e-pets

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.